Ó, šaty!

Čím to je, že dnes vidíme dámy, ktoré preferujú radšej nohavice, či džínsy, namiesto šiat. Väčšina zo žien preferuje športový štýl, alebo menej elegantný. Keď aj preferujú elegantný štýl a vzhľad, často siahajú po nohaviciach a sakách. Neplatí to však pre všetky, aby som nehádzala všetky ženy do jedného vreca.
Každá žena si z času na čas oblečie šaty. Možno sa to zdá zvláštne, ale ja sa v šatách vždy cítim o trochu viac žensky ako obvykle. Keď nakukneme do minulosti, šaty boli pre ženy jediným, čo na seba obliekli. Honosné sukne a čipky, ktoré ich zdobili sú dnes už len hodné obdivovania.

bluza

Kam sa však táto elegancia podela dnes? Už od mala sme predsa svoje bábiky obliekali do šiat, v škôlke sme kreslili postavičky a pohlavie rozlišovali podľa toho, že dievčaťu sme dokreslili farebné šaty. Je to tým, že sme spohodlneli? Obliecť si džínsy a blúzku je jednoduchšie a pohodlnejšie, ako sa celý deň pretĺkať v šatách.
Nie je však na škodu v šatníku nejaké šaty mať. Či už elegantné, alebo na bežné nosenie. Leto so sebou prináša krásne dni, plné farieb a žiarivého slniečka. Siahnime teda aj my po tých kvietkovaných šatách, ktoré na nás čakajú vo výklade obchodu, okolo ktorého prechádzame každý deň. Zobuďme v sebe znovu ženskosť, potešme mužské oko ale zachovajme si svoju tajomnosť.

Pre niekoho vulgárnosť, pre iného len extravagantnosť – ženy si obliekajú aj šaty, ktoré im nesiahajú ani po stehná, či odhaľujú hlboký výstrih, alebo chrbát. Nesúďme. Každá žena nech nosí to, v čom sa cíti krásna a sebavedomá. Šaty sú jedinečnou a originálnou formou vyjadrenia toho, kto sme, my ženy. Krásne, tajomné, ale zároveň plné radosti a života!

šaty

Skúšajme, kombinujme a nakoniec si vyberme to, čo našej postave a osobnosti svedčí najviac. Nezabudnime na to, čím sme sa odjakživa líšili od mužského pohlavia. Buďme ženy s veľkým Ž!